Tähtisprintteri 2009
Lähtö nro:1   Whippet Urokset TS-09  Alkuerä 280 m 
1 Homely Luck's Zephyros Maria & Juha Jauhiainen PVK 18.82 40 sertk
2 Tiger's Chaos Supa Snoopa Virpi Onkamo OSVKH 20.57 1
Lähtö nro:2   Whippet Urokset TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Softrack Evolution Jyrki &Satu Ruotsalainen OSVKH 18.80 38 sertk
2 Maxwin Blacktor Antti Ruotsalo W-H 19.39 18 sertk
Lähtö nro:3   Whippet Urokset TS-09 Alkuerä 280 m 
1 MaXwin Dobri Riitta Suominen TVK 19.08 19 sertk
2 Hitline's Terminator Maria & Juha Jauhiainen PVK 19.12 38 sertk
Lähtö nro:4   Whippet Urokset TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Weikotin BB-King Creole Minna & Janne Vekkeli SSVK 18.93 37 sertk
2 MaXwin El Diablo Maria & Juha Jauhiainen PVK 19.20 23 sertk
Lähtö nro:5   Whippet Urokset TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Maxwin Baxter Emmi Ventelä W-H 18.76 37 sertk
2 MaXwin Fibi Antti Ruotsalo W-H 19.12 36 sertk
Lähtö nro:6   Whippet Nartut TS-09 Alkuerä 280 m 
1 MaXwin Delaware Sirpa& Ari Tiihonen MiViks 18.71 40 sertk
2 Even Faster Tiking Timebomb S.Lehtinen& D.Giraut W-H 19.37 9 sertk
Lähtö nro:7   Whippet Nartutu TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Sökövintin Agatha Anne & Tarmo Ilves W-H 19.22 38 sertk
2 MaXwin Bravo M & A Ruotsalo W-H 19.71 14
Lähtö nro:8   Whippet Nartut TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Sökövintin CD-Elvira Jari Forssten HVK 19.21 15 sertk
2 Maxwin Ayscha M.&.A.Ruotsalo W-H 19.71 35
Lähtö nro: 9  Whippet Nartut TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Get On Top Ticking Timebomb S. Lehtinen & D. Giraut W-H 19.30 16 sewrt
2 MaXwin Biancaneve Eeva  & Lasse Salmela W-H 19.35 26 sertk
Lähtö nro:10   Whippet Nartutu TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Paletin Nadine Suvi Mikkonen OSVKH 19.30 16 sertk
2 Zaphira v.d. Spaarne Meute Eeva & Lasse Salmela SSVK 19.59 16
Lähtö nro:11   Whippet yli 51 cm  TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Jykä v.d.SpaarneMeute Jyrki &Satu Ruotsalainen OSVKH 18.36 40 sertk
2 Tuulikellon Canellaco Pekka Rahunen W-H 19.90 1
Lähtö nro:12   Whippet yli 51 cm TS--09 Alkuerä 280 m 
1 Weikotin BB-King Emmi Ventelä W-H 18.80 40 sertk
2 Lekurin Ekspertti Sami Kytömäki LVKH 19.19 15 sertk
Lähtö nro:13   Whippet yli 51 cm TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Weikotin BB-King of Hanka Lasse & Eeva Salmela W-H 19.00 39 sertk
2 Beschützer Bisse Heikki Mehtonen K-SVKK 19.22 16 sertk
Lähtö nro:14   Whippet yli 51 cm TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Dexter aus dem Gnomenhain Anne Saastamoinen SSVH 19.10 23 sertk
2 Beschützer Al Capone Joona Gynther MiViks 19.44 23 Sertk
Lähtö nro:15   Saluki TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Dyynien GT Gisele Paula Nummelin HVK 19.61 30 RE
2 Khailis Setareh Sari Hasa Ruotsi 20.81 30
3 Dyynien GT Gizette Susanna Valli HVK 21.31 14
Lähtö nro:16   Saluki TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Dyynien GT Gudean Janne&Päivi Lehtikangas SSVH 20.48 16
2 AsarafiMahir Mubariz Essi Paloma&Ari Raappana OSVKH 20.71 20
Lähtö nro:17   Afgaani TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Kultapiiskun Ada Tarja & Pekka Markkanen TT 23.78 32
2 Kultapiiskun Amber Tarja & Pekka Markkanen TT 24.18 10
Lähtö nro: 18  Afgaani TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Nabila's Jet Set Queen Nina Taskila SA-FA 23.70 22
2 Punapaulan Ylimys Tuula Uusitalo PVK 24.19 15
Lähtö nro:19   Italianvinttikoira YK TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Eledi Grace Gabriel J.Pöppönen&R.Melvasalo OSVKH 22.64 15 RE/YK
2 Apple Garden's Magica de Spell L.Linberg-Kulha&T. Kulha OSVKH 24.20 15
Lähtö nro: 20  Italianvinttikoira TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Tarumetsän Sydänyön Ritari Mirve Liius PVK 25.90 7
2 Ylladian Ouragan L.& M. & T. Jääskelä HVK 26.22 14
-. Pumpkin Houplos Mirve Liius PVK 0.00 12 Disk
Lähtö nro: 21  Cirneco ´dell´ Etna TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Vespinja's Apollo Janne Pöllänen TVK 23.46 15
2  Vespinja's Azalea Annikki Peltola OSVKH 24.32 15
Lähtö nro:22   Basenji TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Furahan Kito Kirimu H.Juola & A. Pasanen SuBak 24.85 40 sertk
2 Dakarai Jamili Lina S.Savo & S-M.Helevä SuBak 26.03 13 sertk
Lähtö nro:23   Basenji TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Ajibu Dixie Rose L.Valkama & M. Anttila SuBa 24.06 30 sertk
2 Orange Pips Angeleyes Kirsi Villberg SuBa 24.70 18
Lähtö nro: 24  Faaraokoira TS-09 Alkuerä 280 m 
1 Sawhorse's Better Be Sweet JValkama&kennel Sawhorse SFK 22.15 15
2 Northgate's Fire And Ice Hanna & Kari Ukura OSVKH 22.38 40
Lähtö nro:25   Borzoi TS-09  Alkuerä 280 m 
1 Anna-Su By Midnite Kristiina Ahola PVK 20.68 17 RE
2 Staraja Russa Glinka Kati Tammisalo PVK 21.63 14
3 Basnjan Carmina Luna Kati Tammisalo PVK 22.54 15
Lähtö nro:26   Whippet  Sijoitus 280 m pisteet 10-21
1 Jewgenistajan Pirtti-Hirmu Anne Saastamoine SSVH 19.16 3 sertk
2 Jewgenistajan Pikku-Kakkonen Tiina Pitkänen SSVH 19.30 1 sertk
3 Beschützer Ariel Sirpa&Ari Tiihonen MiViks 19.38 21 sertk
4 Paletin Rockin Bell Anne Oljemark W-H 19.68 9 sertk
5 Paletin Rainbow Emmi Syrjänen HVK 19.98 14
6 Sagramour Samnang Anu & Toni Juvani OSVKH 21.33 13
Lähtö nro:27   Saluki Sijoitus 480 m pisteet 14-15
1 Asarafi Paiman Du-Rang E. Paloma & A. Raappana OSVKH 34.73 16
2 Khailis L'ir Al Lulu Sari Hasa Ruotsi 36.46 16
3 Kirman Wariman Heli Perkkiö SSaK 36.55 14
-. Dyynien Hassan Hasna Susanna Valli HVK 0.00 14 Disk
Lähtö nro:28 a   Whippet Urokset vapaaehtoinen  Alkuerä 280 m 
1 Hitline's Terminator Maria & Juha Jauhiainen PVK 19.11 38 sertk
2 MaXwin Dobri Riitta Suominen TVK 19.39 19 sertk
Lähtö nro:28 b    Whippet Urokset vapaaehtoinen  Alkuerä 280 m 
1 MaXwin Fibi Antti Ruotsalo W-H 18.84 36 sertk
2 MaXwin El Diablo Maria & Juha Jauhiainen PVK 19.13 23 sertk
Lähtö nro:28 c    Whippet Nartut vapaaehtoinen Alkuerä 280 m 
1 Zaphira v.d. Spaarne Meute Eeva & Lasse Salmela SSVK 18.93 16 sertk
2 Get On Top Ticking Timebomb S. Lehtinen & D. Giraut W-H 19.29 16 sertk
Lähtö nro: 28 d  Whippet Nartut vapaaehtoinen Alkuerä 280 m 
1 Paletin Nadine Suvi Mikkonen OSVKH 19.12 16 sertk
2 Even Faster Tiking Timebomb S.Lehtinen& D.Giraut W-H 19.28 9 sertk
Lähtö nro:28 e    Whippet yli 51 cm vapaaehtoinen Alkuerä 280 m 
1 Beschützer Bisse Heikki Mehtonen K-SVKK 19.26 16 sertk
2 Lekurin Ekspertti Sami Kytömäki LVKH 19.27 15 sertk
3 Beschützer Al Capone Joona Gynther MiViks 19.27 23 sertk
Lähtö nro:29   Whippet Urokset TS-09 B-Finaali 280 m 
1 Maxwin Blacktor Antti Ruotsalo W-H 19.30 18 sertk
2 Tiger's Chaos Supa Snoopa Virpi Onkamo OSVKH 20.50 1
Lähtö nro:30   Whippet  Nartutu TS-09 B-Finaali 280 m 
1 Get On Top Ticking Timebomb S. Lehtinen & D. Giraut W-H 19.29 17 sertk
2 MaXwin Biancaneve Eeva  & Lasse Salmela W-H 19.31 26 sertk
3 Maxwin Ayscha M.&.A.Ruotsalo W-H 19.68 34
4 MaXwin Bravo M & A Ruotsalo W-H 19.77 12
Lähtö nro:31   Whippet yli 51 cm TS-09 B-Finaali 280 m 
1 Beschützer Al Capone Joona Gynther MiViks 19.27 23 sertk
2 Tuulikellon Canellaco Pekka Rahunen W-H 19.96 1
Lähtö nro:32   Whippet  Urokset TS-09 A-Finaali 280 m 
1 Softrack Evolution Jyrki &Satu Ruotsalainen OSVKH 18.73 40 sertk
2 MaXwin Fibi Antti Ruotsalo W-H 18.97 40 sertk
3 Maxwin Baxter Emmi Ventelä W-H 18.97 40 sertk
4 Homely Luck's Zephyros Maria & Juha Jauhiainen PVK 18.97 40 sertk
5 Weikotin BB-King Creole Minna & Janne Vekkeli SSVK 19.19 39
6 MaXwin Dobri Riitta Suominen TVK 19.41 21
Lähtö nro:33   Whippet nartut TS-09 A-Finaali 280 m 
1 MaXwin Delaware Sirpa& Ari Tiihonen MiViks 18.87 40 sertk
2 Zaphira v.d. Spaarne Meute Eeva & Lasse Salmela SSVK 19.16 21 sertk
3 Sökövintin Agatha Anne & Tarmo Ilves W-H 19.41 40
4 Paletin Nadine Suvi Mikkonen OSVKH 19.43 19
5 Sökövintin CD-Elvira Jari Forssten HVK 19.51 17
6 Even Faster Tiking Timebomb S.Lehtinen& D.Giraut W-H 19.67 11
Lähtö nro:34  Whippet yli 51 cm  TS-09 A-Finaali 280 m 
1 Jykä v.d.SpaarneMeute Jyrki &Satu Ruotsalainen OSVKH 18.35 40 sertk
2 Weikotin BB-King Emmi Ventelä W-H 18.63 40 sertk
3 Dexter aus dem Gnomenhain Anne Saastamoinen SSVH 18.81 27 sertk
4 Weikotin BB-King of Hanka Lasse & Eeva Salmela W-H 18.87 40 sertk
5 Beschützer Bisse Heikki Mehtonen K-SVKK 19.25 18
6 Lekurin Ekspertti Sami Kytömäki LVKH 19.49 17
Lähtö nro:35   Saluki TS-09 A-Finaali 280 m 
1 Dyynien GT Gisele Paula Nummelin HVK 19.47 32 RE TS
2 Dyynien GT Gudean Janne&Päivi Lehtikangas SSVH 20.43 17
3 Khailis Setareh Sari Hasa Ruotsi 20.93 17
4 AsarafiMahir Mubariz Essi Paloma&Ari Raappana OSVKH 21.33 19
5 Dyynien GT Gizette Susanna Valli HVK 21.63 12
Lähtö nro:36   Afgaani TS-09 A-Finaali 280 m 
1 Nabila's Jet Set Queen Nina Taskila SA-FA 23.73 23 TS-09
2 Kultapiiskun Amber Tarja & Pekka Markkanen TT 24.02 10
3 Kultapiiskun Ada Tarja & Pekka Markkanen TT 24.07 31
4 Punapaulan Ylimys Tuula Uusitalo PVK 24.26 13
Lähtö nro: 37  Italianvinttikoira YK TS-09 A-Finaali 280 m 
1 Eledi Grace Gabriel J.Pöppönen&R. Melvasalo OSVKH 22.56 15 TS-09
2 Apple Garden's Magica de Spell L.Linberg-Kulha&T. Kulha OSVKH 24.56 15
Lähtö nro:38   Italianvinttikoira TS-09 A-Finaali 280 m 
1 Tarumetsän Sydänyön Ritari Mirve Liius PVK 25.98 7 TS-09
0 Ylladian Ouragan L.& M. & T. Jääskelä HVK 0.00 14 Kesk
Lähtö nro:39   Cirneco ´dell´ Etna TS-09 A-Finaali 280 m 
1 Vespinja's Apollo Janne Pöllänen TVK 23.76 15 TS-09
2  Vespinja's Azalea Annikki Peltola OSVKH 25.45 15
Lähtö nro:40   Basenji TS-09  A-Finaali 280 m 
1 Ajibu Dixie Rose L.Valkama & M. Anttila SuBa 24.16 31 sertk
2 Orange Pips Angeleyes Kirsi Villberg SuBa 24.85 18
3 Furahan Kito Kirimu H.Juola & A. Pasanen SuBak 25.43 39
4 Dakarai Jamili Lina S.Savo & S-M.Helevä SuBak 26.49 11
Lähtö nro: 41  Faaraokoira TS-09 A-Finaali 280 m 
1 Sawhorse's Better Be Sweet JValkama&kennel Sawhorse SFK 22.02 15 TS-09
2 Northgate's Fire And Ice Hanna & Kari Ukura OSVKH 22.55 40
Lähtö nro:42   Borzoi TS-09  A-Finaali 280 m 
1 Anna-Su By Midnite Kristiina Ahola PVK 20.64 17 TS-09
2 Staraja Russa Glinka Kati Tammisalo PVK 23.82 14
3 Basnjan Carmina Luna Kati Tammisalo PVK 23.91 15