KERHO
TAPAHTUMAT
TULOKSET
JOHTOKUNTA
SÄÄNNÖT
JÄSENASIAT
ILMOITUSTAULU
LINKIT
VIERASKIRJA

MATCH SHOW 10.5.2009 TULOKSET

 

LAPSI & KOIRA -KILPAILU

TUOMARI: SANNA LIIKANEN

 

1.     Iida Leinonen & bordercollie Jambo

2.     Nuutti Flin & welsh corgi Alma

3.     Simon Wangunyu & afgaaninvinttikoira Lilo

 


 

 

JUNIOR HANDLER- KILPAILU 

TUOMARI: SANNA LIIKANEN

 

1.     Iiris Väisänen, briard Nora

2.     Pinja Lämsä, suomenlapinkoira Peppi

3.     Anni Pohjola, afgaaninvinttikoira Akusti

4.     Saana Pirinen, keskikokoinen villakoira Tatsi

5.     Noora Tolonen, afgaaninvinttikoira Deejay

 


 

 

ISOT PENNUT

TUOMARI: MERVI VESALA

 

Punaiset:

1.     länsisiperianlaika Unna om. Jenni Holappa

2.     afgaaninvinttikoira Eddie om. Venla ja Sami Lintulahti

3.     australianpaimenkoira Kerttu om. Satu Murto

4.     afgaaninvinttikoira Deejay om. Satu Ängeslevä

 

Siniset:

1.     itäsiperianlaika Siru om. Kirsi Minkkinen

2.     afgaaninvinttikoira Lilo om. Satu Ängeslevä

3.     snautseri Noki om. Anu Nurkkala

 


 

 

ISOT AIKUISET

TUOMARI: MERVI VESALA

 

Punaiset:

1.     whippet Nano om. Tiia Lyytinen

2.     afgaaninvinttikoira Akusti om. Anne Appelgren

3.     suomenlapinkoira Peppi om. Kati Räsänen

4.     kultainennoutaja Morris om. Päivä Ahtiainen

5.     englanninvinttikoira Pii om. Minna Saari

6.     x-rotu Rocky om. Jonna Mäkelä

 

Siniset:

1.     bretoni Maikki om. Suvi Heikkinen

2.     dobermanni Cami om. Päivi Rytivaara

3.     samojedinkoira Kirakka om. Mika & Vaatu Kamula

4.     itäsiperianlaika Robin om. Kirsi Minkkinen

5.     collie Hessu om. Ari Soini

 


 

 

PIENET PENNUT

TUOMARI: ANTTI PEISTERÄ

 

Punaiset:

1.     amerikancockerspanieli Taru om. Arja Halme

2.     kääpiöpinseri Muru om. Tiina Sauvola

 

Siniset:

1.     pomeranian Lumikki om. Marika Indren

2.     mittelspitz Hilla om. Reeta Karvonen

 


 

 

PIENET AIKUISET

TUOMARI: ANTTI PEISTERÄ

 

Punaiset:

1.      basenji Wera om. Aira Perttunen

2.     welsh corgi pembroke Nala om. Sanna Vartiainen

3.     schapendoes Tellu om. Mirka Forsman

4.     welsh corgi pembroke Alma om. Satu Launonen-Tiala

 

Siniset:

1.     welsh corgi pembroke Mandi om. Tatu Tiala

2.     pomeranian Beckie om. Marika Indren

3.     cairnterrieri Pyry om. Mirva Lehmikangas

 


 

 

BEST IN SHOW:

MERVI VESALA & ANTTI PEISTERÄ

kuvat ©Venla Lintulahti

 

Lisää kuvia Match Showsta  Tiian kuvasivuilta

 

1.     basenji Wera om. Aira Perttunen

 

 

2.     länsisperianlaika Unna om. Jemina Holappa

 

 

3.     amerikancockerspanieli Taru om. Arja Halme

 

 

4.     whippet Nano om. Tiia Lyytinen

 



| Copyright: Oulun Seudun Vinttikoiraharrastajat ry |