KERHO
TAPAHTUMAT
TULOKSET
JOHTOKUNTA
SÄÄNNÖT
JÄSENASIAT
ILMOITUSTAULU
LINKIT
VIERASKIRJA


MÖLLIMAASTOJEN TULOKSET 2009

(tuomareita oli kolme, maksimi pisteet 300)


 

NUORET PIENET RODUT (12-14KK)    
       
Sijoitus Koiran nimi Rotu Omistaja Pisteet
1 Wenla kesk villak Marja-Liisa Kesti 273
2 Northwind's Snow White on Voyage WH Karoliina Koskinen 266
3 Kössi WH Pia Harjuhahto ja A.Pietilä 243
4 Wibke kesk villak Marika Tähti 158



 




 

NUORET ISOT RODUT (12-17KK)    
       
Sijoitus Koiran nimi Rotu Omistaja Pisteet
1 Tyyne FA Hanna ja Kari Ukura 242
2 Dona valk pk Heikki Haapaniemi 237
3 Yoda FA Anu Vuonnala 232

 



 

AIKUISET PIENET RODUT ( YLI 15 KK)    
       
Sijoitus Koiran nimi Rotu Omistaja Pisteet
1 Virna lapin porok Salla Kaartinen 277
2 Vappu IT Laura Lohiniva & Heikki Niva 266
3 Nana kääp villak Pia Häkkinen 264
4 Garo IT Jari Pöppönen 262
5ja Tatsi kesk villak Marika Tähti 260
5ja Siiri x-rotu Kirsi Vähäkangas 260
5ja Lumi WH Heidi ja Janne Lonnakko 260
8 Jaffa parson Moona Halvari 257
9 Mortti kesk villak Päivi Ollila 256
10ja Sipu WH Karoliina Koskinen 254
10ja Elli Borcol Sari Sipola 254
12 Nonna x-rotu Mari Annala 253
13ja Kaapo x-rotu Laura Lyytinen 250
13ja Sylvi CI Merja Kantola 250
15 Yogi cocspa Jaana Tuomaala 248
16 Robin WH Anne Kohtalo 246
17 Onni WH Mia Tervo 244
18 Luka nov.sc.nout Soile Similä 243
19 Sohvi CI Annikki Peltola 238
20 Luca WH Mia Tervo 235
21 Triste x-rotu Tia Kotilainen 220
22 Sissi CI Laura Lyytinen 214
23 Faro IT Jari Pöppönen 192
24 Vinka WH Anu ja Toni Juvani 182
25 Ahku x-rotu Anna Kirjalainen 136
26 Sakke tiib ter Jaana Okkonen 128
27 Ninni pinseri Minna Saari 127
28 Musti x-rotu Laura Mustonen 63
29 Wera BA Aira Perttunen 34
30 Sola x-rotu Minna Annala 5


 



 

AIKUISET   ISOT KOIRAT   (YLI 18KK)     
       
Sijoitus Koiran nimi Rotu Omistaja Pisteet
1 Pii GR Minna Saari 246
2 Ronja Valk.pk Hanna Meriläinen 244
3 Jade AF Anna-Leena Veteli 242
4 Skumpan FA Hanna ja Kari Ukura 235
5ja Myytti RH Eeva Tiittala 233
5ja Halti AF Minna ja Petri Laakkonen 233
7ja Funky FA Hanna ja Kari Ukura 232
7ja Mauri IB Susanna Ruokonen 232
9ja Osku RH Pia Harjuhahto & Antti Pietilä 225
9ja Seri air terr Katri Visuri 225
11 Nooa AF Saija Kesälahti 208
12 Jade AF Satu Ängeslevä 204
13 Enzo BO Terhi Savela 76
ei sij Indy SA Marketta Kristo 215


 



 

VETERAANIT  (YLI 6v)      
       
Sijoitus Koiran nimi Rotu Omistaja Pisteet
1 Linda    6v WH Sari Tapaninaho 254
2 Nirppu   8v kesk villak Marika Tähti 251
3 Immu   10v CI Annikki Peltola 236
4 Peppi   6v IB Susanna Ruokonen 102


 



 

MÄYRÄKOIRAT ( YLI 12 KK )      
       
Sijoitus Koiran nimi Rotu Omistaja Pisteet
1 Leevi pk kääp.mk Ville ja Piia Porthan 262
2 Fanni kk mk Outi Lehtisalo-Väyrynen 258
3 Tessu kk mk Taina Tenkula ja M.Turska 257
4 ja Arttu pk kääp.mk Meeri Juusola 256
4ja Viivi kk mk Kirsi Annala & Arto Toppi 256
4ja Iitu kk mk J-P Raappana 256
7 Telma pk mk Tarja Pesonen 252
8 Welmu pk kääp.mk Ville ja Piia Porthan 236
9 Pelle pk mk Ulla ja Markku Henriksson 204
10 Niilo kk kmk Juhani Heikkilä 158
11 Laku pk mk Susa Sulkakoski 143
12 Wäiski kk kmk Aimo Tyybäkinoja 135
13 Rekku kk mk Ulla ja Markku Henriksson 123
14 Paavi kk mk Antti Kirjatarkki 79



 



 

SHETLANNINLAMMASKOIRAT ( YLI 12 KK )  
       
Sijoitus Koiran nimi Rotu Omistaja Pisteet
1 Lilli SHET Vuokko Mettovaara 266
2 Eddy SHET Mari Annala 248
3 Edi SHET Päivi Lilleberg 245
4 Viima SHET Sanna Junttila 135


 




ja = jaettu sija




Lisäksi tuomaristo palkitsi seuraavilla erikoispalkinnoilla:

 

Päivän terävin katse - valkoinenpaimenkoira Ronja

Iloinen juoksija – keskikokoinen villakoira Wibke

Aamupäivän parhaat pisteet – keskikokoinen villakoira Wenla 273p

Mukavat tervehdykset – ibizanpodenco Peppi

Hyvät korvat – faaraokoira Yoda

Seinäkiipeilijä – mäyräkoira Laku

Paras kestävyys – kääpiövillakoira Nana

Paras auringonotto – Sola

Keskipäivän parhaat pisteet – shetlanninlammaskoira Lilli 266p

Päivän parhaat pisteet – lapinporokoira Virna 277p



| Copyright: Oulun Seudun Vinttikoiraharrastajat ry |