19.07.2008 Oulu   Yöttömän yön juoksut ja P-PKP:n mestaruus 2008
Lähtö nro: 1  Afgaani Sijoitus 280 m pisteet 15-24
1 Nabila's Jet Set Queen Nina Taskila SA-FA 23.50 22 re
2 Hashirin's Egyptian Silver Moon Nina taskila SA-FA 26.82 15  
0 Punapaulan Salvia T.Flink & S.Tolonen-Flin OSVKH 0.00 15 kesk
Lähtö nro: 2  Italianvinttikoira P-PKPM & sijoitus 280 m 
1 Soltar's Aida Hanna & Annina Lampimäki LVKH 23.93 16 Re/yk
2 Apple Garden's Magica de Spell L.Linberg-Kulha&T. Kulha OSVKH 24.00 15 sertk
Lähtö nro:3   Cirneco ´dell´ Etna P-PKPM & Sijoitus 280 m 
1 Vespinja's Apollo Janne Pöllänen TVK 23.31 15 Re
2 Vespinja's Azalea Annikki Peltola OSVKH 24.30 15  
Lähtö nro: 4  Whippet veteraanit Sijoitus 280 m pisteet 3-40
1 Lekurin Lifestyle Hanna Virtanen SSVH 19.52 40  
2 Sattuman Napero Heli ja Pentti Örn LL 19.85 3  
3 Sattuman Onnenpoika A Örn ja J Suomalainen LL 19.89 36  
Lähtö nro:6   Whippet  Sijoitus 280 m pisteet 1-14
1 Tuulikellon Canellaco Pekka Rahunen W-H 19.59 3  
2 Tiger's Chaos Supa Snoopa Virpi Onkamo OSVKH 19.92 1  
Lähtö nro: 6  Saluki P-PKPM 480 m 
1 Asarafi Paiman Du-Rang E. Paloma & A. Raappana OSVKH 34.38 15  
2 AsarafiMahir Mubariz Essi Paloma&Ari Raappana OSVKH 34.39 20  
3 Asarafi Mizaaj Essi Paloma OSVKH 37.09 15  
Lähtö nro: 7  Saluki Sijoitus 480 m pisteet 15
1 Khalils L'irq Lulu     34.75    
2 Dyanitos Magena Päivi Lehtosaari HVK 35.57 15  
-. Ghazal Alfarana Jerry Cotton Pirkko & Kari Kunnas SSaK 0.00 15 DISK
Lähtö nro: 8  Faaraokoira P-PKPM  480 m 
1 Northgate's Fire And Ice Hanna & Kari Ukura OSVKH 37.92 38  
0 Northgate's Northern Lights Hanna & Kari Ukura OSVKH 0.00 15 Kesk
Lähtö nro: 10  Italianvinttikoira Sijoitus 350 m pisteet 9-13
1 Pumpkin Houplos Mirve Liius PVK 32.01 13 Re
2 Tarumetsän Sydänyön Ritari Mirve Liius PVK 32.91 9  
Lähtö nro: 11  Whippet  Sijoitus 350 m pisteet 15-17
1 Homely Luck's Lamborghini Marko & Henna Pitkäkaski TVK 23.46 17 re/yk
2 Beschützer Bisse Heikki Mehtonen K-SVKK 23.78 15 sertk
3 Homely Luck's Yukon Ultra M&H. Pitkäkaski TVK 24.44 16  
4 Tuulikellon Codaco Mirja Mehtonen K-SVKK 25.00 14  
Lähtö nro:12   Whippet P-PKPM 350 m pisteet 
1 Softrack Evolution Jyrki &Satu Ruotsalainen OSVKH 23.72 40 sertk
2 Paletin Nadine Suvi Mikkonen OSVKH 23.78 18 sertk
3 Softrack Evidence Tiia&Antti Lyytinen OSVKH 24.11 19 sertk
4 Tiger's Chaos Xtralite Mate V:Onkamo & S. Winberg OSVKH 24.82 1  
20.07.2008   Oulun juoksut 2008
Lähtö nro: 1  Afgaani Sijoitus 480 m pisteet 15
-. Punapaulan Salvia T.Flink & S.Tolonen-Flink OSVKH 0 15.00 kesk
-. Sheralji Trueman Blue Keijo Jaakola OSVKH 0 15.00 kesk
Lähtö nro: 2  Cirneco ´dell´ Etna Erikooiskilpa alakuerä 280 m 
1 Vespinja's Apollo Janne Pöllänen TVK 22.98 15.00 sertk
2  Vespinja's Azalea Annikki Peltola OSVKH 24.21 15.00  
Lähtö nro:3   Whippet Erikoiskilpa 1. Alkuerä 350 m 
1 Homely Luck's Lamborghini Marko & Henna Pitkäkaski TVK 23.16 17.00 RE/yk
2 Beschützer Bisse Heikki Mehtonen K-SVKK 23.72 15.00 sertk
3 Paletin Nadine Suvi Mikkonen OSVKH 23.78 18.00 sertk
Lähtö nro:4   WhippetEriikoiskilpa 2. Alkuerä 350 m 
1 Homely Luck's Yukon Ultra M&H. Pitkäkaski TVK 23.73 16.00 sertk
2 Ghan Buri Ghan's Felonia Jari Rossinen PVK 24.26 15.00  
3 Tiger's Chaos Xtralite Mate V:Onkamo & S. Winberg OSVKH 24.67 1.00  
Lähtö nro:5   Saluki 1. Alkuerä 480 m 
1 Dyanitos Magena Päivi Lehtosaari HVK 0 1.00  
2 AsarafiMahir Mubariz Essi Paloma&Ari Raappana OSVKH 34.44 20.00  
3 Dyanitos Magena Päivi Lehtosaari HVK 35.04 15.00  
Lähtö nro: 6  Saluki Erikoiskilpa 2.Alkuerä 480 m 
1 Asarafi Paiman Du-Rang E. Paloma & A. Raappana OSVKH 34.4 15.00  
2 Asarafi Mizaaj Essi Paloma OSVKH 36.75 15.00  
Lähtö nro: 8  Faaraokoira Erikoiskilpa  Alkuerä 480 m 
1 Northgate's Northern Lights Hanna & Kari Ukura OSVKH 38.28 15.00  
2 Northgate's Fire And Ice Hanna & Kari Ukura OSVKH 38.35 38.00  
Lähtö nro: 9  Whippet  Sijoitus 280 m pisteet 1-16
1 Tuulikellon Canellaco Pekka Rahunen W-H 19.66 3.00  
2 Tuulikellon Codaco Mirja Mehtonen K-SVKK 19.83 14.00  
3 Tiger's Chaos Supa Snoopa Virpi Onkamo OSVKH 20.71 1.00  
Lähtö nro: 10  Whippet veteraani Sijoitus 280 m 
1 Lekurin Lifestyle Hanna Virtanen SSVH 19.06 40.00 sertk
2 Sattuman Onnenpoika A Örn ja J Suomalainen LL 19.28 36.00 sertk
3 Sökövintin Elegant Jari Rossinen PVK 19.35 18.00 sertk
4 Sattuman Napero Heli ja Pentti Örn LL 19.7 1.00  
Lähtö nro: 11  Cirneco ´dell´ Etna Erikoiskilpa Finaali 280 m 
1 Vespinja's Apollo Janne Pöllänen TVK 23.11 15.00  
2  Vespinja's Azalea Annikki Peltola OSVKH 24.23 15.00  
Lähtö nro: 12  Whippet Erikoiskilpa Finaali 280 m 
1 Homely Luck's Lamborghini Marko & Henna Pitkäkaski TVK 18.48 17.00 sertk
2 Beschützer Bisse Heikki Mehtonen K-SVKK 18.96 15.00 sertk
3 Paletin Nadine Suvi Mikkonen OSVKH 19 18.00 sertk
Lähtö nro: 14  Saluki Erikoiskilpa 1. Finaali 280 m 
1 AsarafiMahir Mubariz Essi Paloma&Ari Raappana OSVKH 20.11 20.00 RE
2 Khlils L'irq Lulu     20.4    
3 Dyanitos Magena Päivi Lehtosaari HVK 20.95 15.00  
Lähtö nro: 15  Saluki Erikoiskilpa 2. Finaali 280 m 
1 Asarafi Paiman Du-Rang E. Paloma & A. Raappana OSVKH 20.3 15.00  
2 Asarafi Mizaaj Essi Paloma OSVKH 21.25 15.00  
Lähtö nro: 17  FaaraokoiraErikoiskilpa Finaali 280 m 
1 Northgate's Fire And Ice Hanna & Kari Ukura OSVKH 22.07 38.00  
1 Northgate's Northern Lights Hanna & Kari Ukura OSVKH 22.07 15.00